همنشینی حسین منزوی با نوجوانان در «قرار با ستاره»

مجموعه کتاب‌های قرار با ستاره‌ها شامل ۹ عنوان کتاب است که با هدف آشنایی گروه سنی نوجوانان (بالای ١۴ سال) با مشاهیر ادبیات و هنر ایران همچون قیصر امین‌پور، سیمین بهبهانی، اکبر رادی، علی شریعتی، کیومرث صابری، سیدمحمود طالقانی، فروغ فرخزاد، هوشنگ گلشیری و حسین منزوی منتشر شده است. 

این کتاب‌ها در ٩۶ تا ١٣۶ صفحه توسط نویسندگانی چون سودابه امینی، طیبه شامانی، مریم شیرازی، مهدی شعبانی، حسین قربانزاده خیاوی، راضیه قلی‌پور، سیده ژاله گلستانه، زهره مسکنی و علی ناصری نوشته شده‌اند. 

پیش از این نیز هشت عنوان دیگر از این مجموعه درباره پروین اعتصامی، صمد بهرنگی، میرزاآقا تبریزی، صادق چوبک، سهراب سپهری، بزرگ علوی، احمد محمود و عباس یمینی شریف منتشر شده بود.

در  پشت جلد مجموعه «قرار با ستاره» آمده است: همیشه دوست داشتیم کتاب‌هایی باشد که ما را با ستاره‌های ادبیات معاصر  کشورمان آشنا کند. مجموعه‌هایی جذاب با نگاه جوان‌پسند و تحلیل‌های کاربردی که زیبایی‌ها و شگفتی‌های متون ادبی را بنمایاند و بیش از آموزش به دنبال ایجاد پرسش و کنجکاوی باشد. کتاب – مجله (bookazine) فارغ از سیاست و تعصب با علاقه‌مندان نوجوان و جوان ادبیات معاصر سخن می‌گوید… 
 
مجموعه کتاب‌های «قرار با ستاره‌ها» در قالب کتاب ‌مجله به شکل چهاررنگ و توسط نشر گویا منتشر شده‌اند. 

درباره ی vfrnhykiadgk

مطلب پیشنهادی

دایرة‌المعارف اسلامی در نمایشگاه کتاب تونس عرضه می‌شود

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی‌، سومین دوره …